نامه‌ای به محجور دلبندم

107
0

نویسنده : فاطمه روزبهانی

دلبرم، دل من هنوز هم برای تو تنگ است و درون قلب من هنوز هم نام تو پیداست. این روزها مانند قاب عکسی خالی هستم، غمگینم و از این غم ها برای تو مینویسم. به قول شازده کوچولو، سرزمین اشک ها چه اسرار آمیز است.  

آیا تو از من یادی میکنی ؟ حتی اگر یاد من مانند گنجشکی لحظه ای بر روی فکرت بنشیند و بپرد هم سرتاسر قلب من را پر از شادمانی میکند؛ زیرا تو برای من مانند کتاب داستان موردعلاقه ام هستی که هرچقدر خوانده شوی، باز هم تکراری نمیشود. تو رنگ هایی را به من نشان دادی که نمیتوانم با کسی غیر از تو ببینم؛ تو با زبان خاصی با من حرف زدی که نمیتوانم با کسی غیر از تو حرف بزنم.

عشق من به اندازه شهرهایی که در آن ها زندگی کردم بی رحم بود. از وقتی تو را دیده ام نمیخواهم به چیز دیگری نگاه کنم و هنوز هم میتوانم همه خاطراتم را در ذهنم ببینم، همه تو و همه من در هم تنیده است. زمانی بود که اعتقاد داشتم عشق چیزی بجز سیاه و سفید نیست؛ اما طلایی است. زمانی هم بود که معتقد بودم عشق چیزی بجز رنگ قرمز آتشین و سوزان نیست؛ اما طلایی است.

میدانستم که با قطار آخر وقت ترکم میکنی؛ میدانستم مثل آب روان میروی و تنهایم میگذاری و عزیزم، این نوعی از شکست عشقی‌ست که زمان نمیتواند آن را التیام بخشد. من سردرگم میشوم از اینکه چطور این شهر اسم تو را فریاد میزند و من میترسیدم از اینکه تو بروی و رفتی … .

پرندگان را با حسرت مینگرم؛ زیرا مانند آنان پری برای پروز ندارم که به دیدنت بیایم. تو نمیدانی؛ دلتنگ که باشی، حتی تشابه اسمی هم نابودت میکند. درست است که با فکر کردن به تو خودم را آزار میدهم ولی این را بدان که تو دلخوشی هر روز من هستی و با فکر کردن به تو، پرنده کوچک خوشبختی لحظاتی روی قلب من مینشیند.

به یاد دارم اواخر پاییز، نفسم را حبس کردم و آرام به تو گفتم : لازم نیست نجاتم بدی، اما تمایل داری با من فرار کنی ؟ و آری جواب تو بود. عشق من مانند یک رویا میماند و سر به زیر قدم میزد ولی تو مانند اسلحه ای شدی و به قلب من ضربه زدی.

میدانم وفتی هیجانت تمام شود دلت برایم تنگ میشود و تو جلوی نور چراغ ایوان خانه ام می ایستی و به پیش من برمیگردی و شال گردنت را به دور گردن من میپیچی و دستم را میگیری تا با هم در خیابان های شهر ردپایی از خود به جا بگذاریم.

از طرف عاشق دل خسته تو

فروردین ۱۴۰۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *