نامه‌ای به پشت و پناهم

107
0

نویسنده: مریم قاسمیان

سلام  بر تویی که زندگی را برای من قشنگ کردی

در تمامی مراحل زندگیم کسی که مثل کوه پشت و پناهم بوده فقط مادرم است!

مادر عزیزم در مواقعی، من از زندگی ناامید شدم و توان جلو رفتن و جنگیدن با این دنیای زورمند را نداشتم اما شما مرا به سمت جلو هل دادی و کمکم کردی که بتوانم با همه مشکلات بجنگم و از سربالایی سختی ها عبور کنم و تبدیل به فردی قوی شوم که در برابر مشکلات سر خم نکند.

هیچ موقع فراموش نخواهم کرد تمامی زحماتی را که برای من کشیدی، حتی اغلب اوقات از خود و منافع خود گذشتی تا من بتوانم رشد پیدا کنم و در زندگیم فرد موفقی شوم، من شما را عزیزتر از جان خود میدانم به حدی که از مریضی شما من نیز مریض میشوم و از غصه شما نیز من غصه دار میشوم.

شاید کلمات توانایی انتقال حس و علاقه من را ندارند اما این طور بگویم که من با وجودت حس پرنده ای را دارم که آزاد و رها است و وجود شما به من بال و پر داده؛

مهم تر از همه این است که در برابر اینهمه محبت  که بر من عرضه داشتی هیچ منت و چشم داشتی نداشتی بی‌منت بی‌خوابی کشیدی تا من آرام سر بر بالین بگذارم، بی‌منت آرزوهایت را فدای خوشبختی من کردی، بی‌منت از منافع شخصی خود گذشتی تا من به منافع شخصی خودم برسم، بی‌منت جوانیت را فدای من کردی تا جوانی موفق شوم.

میخواهم بدانی که چقدر شرمنده ام که فرزند ایده‌آلی نبودم شاید تصورت از فرزندت بهتر از من بود، شاید در خیالت دختر بهتری را تصور می‌کردی، از شما عذر خواهی میکنم و تلاش خود را میکنم تا به آن دختر ایده‌آلت نزدیک شوم.

مادر خوب و قشنگم من توانایی تشکر و قدردانی از شما را آن طور که شایسته است  ندارم اما بدان به اندازه تمام روزهایی که زندگی کردم ازت تشکر میکنم، از تو تشکر میکنم که دختری بزرگ کردی که در این سن نسبت به هم‌ سن‌و‌سال‌ هایش دختری موفق و پر تلاشی بوده.

زیباترین تعریف و تمجیدی که در وصف مادر شده است، حدیث زیبایی از پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله است که فرمود: «بهشت زیر پای مادران است».

عاطفه و مهر مادری، از موهبت‌های خداوند است که ارزش معنوی آن با هیچ‌چیز برابری نمی‌کند.

دوستدار شما فرزندت

۲۳آبان ماه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *