نامه‌ای برای پسرم

170
0

نوسنده: علی مهرانیان

امروز از جلسه چهارم شیمی درمانی، از بیمارستان به خانه آمدم.حالت تهوع دارم.خسته ام .میل به هیچی ندارم.زیر چشمانت گود رفته است.خودم می دانم که احتمال بازگشتم صفر است.هنوز کسی از سرطان پانکراس جان سالم به در نبرده است.همه چی طی فقط 4ماه ،خیلی زود اتفاق افتاد. شرایطم خوب نیست

پسر عزیزم ،الان که در حال تایپ کردن این نامه هستم.تو در هفته سی و هفتم هستی.حدود نه هفته تا تولدت مانده.حدود دو ماه.نمی دانم می توانم تولدت را ببینم یا نه.

به مادرت گفتم اگر زنده نماندم در آینده این نامه را به تو بدهد.من ولی تمام این درد و رنج را برای یک بار دیدن تو تحمل می کنم.به دکتر معالجم گفتم هیچ امیدی ندارم، ولی هر کاری

 می توانی انجام بده تا من پسرم را ببینم.فقط9 هفته.

من همیشه بچه دوست داشته ام.شاید مادرت از خواندن این نامه ناراحت شود ،ولی دلیل اصلی ازدواجم داشتن بچه بود.برای همین خیلی زود ازدواج کردم.فقط 24 سالگی.هنوز 2ترم از ارشدم مانده بود.هنوز خدمت نرفتم.ولی شوق زیاد برای داشتن بچه داشتم.برای داشتن تو.نمی دانم این بیماری لعنتی از کجا آمد.چقدر با هم کار داشتیم.به چه روزهایی فکر می کردم.ولی نشد.

 تقدیر. چقدر از این کلمه بدم می آید.در 26 سالگی.این بدبیاریست.نامردیست.

من در 26 سالگی می میرم.مادرت در 25سالگی بیوه می شود.به مادرت گفتم بعد از من ازدواج کند.حق او است.مبادا به تصمیمش اعتراض کنی.او روزهای سختی را گذرانده.لایق یک زندگی خوب است.لایق یک عشق طولانی.

و در آخر حرفهایی که می خواستم در مرور زمان به تو بگویم،در چند خط خلاصه می کنم.

دنبال علاقه ات برو.دنبال کاری برو که خودت دوست داری.مهم نیست دیگران چه می گویند. فرقی نمی کند  مهندس باشی یا هنرمند،پزشک باشی یا ورزشکار،وکیل باشی یا کارمند،فقط سعی کن بهترین خودت باشی.سعی کن انسان خوبی باشی.سعی کن انسان باشی.همیشه دنبال تغییر باش.تغییر مثبت.انسانها از معمولی بودن به هیچ چیزی نمی رسند.

دنبال آرزوهای منطقیت باش.برای زندگیت هدف داشته باش.در انتخاب دوستانت وسواس به خرج بده.خانواده ات را نمی توانی خودت انتخاب کنی،ولی دوستانت را می توانی.آنها نقش مهمی در آینده تو دارند،در زندگی تو.

و در آخر.دلم برای چهره ندیده ات تنگ می شود.تو همیشه در قلب من خواهی ماند.

از طرف پدرت علی

21 آذر1402

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *