نامه شکایت به وزیر

241
2

نویسنده: علی شادکام

به نام خدا

حضرت علی علیه السلام:

آما الظلم الذی لا یترک، فظلم العباد بعضهم بعضا.

اما ظلمی که بخشوده نمی شود، ظلمی است که بعضی از بندگان خدا بر بعضی دیگر می کنند.

  نهج البلاغه خطبه یکصد و هفتاد وپنج

وزیر محترم بهداشت و درمان و آموزش پزشکی

فرهیخته گرامی جناب آقای دکتر پزشکپور

باسلام و عرض ادب

اینجانب علی شادکام، پرستار رسمی بیمارستان بتهوون تهران به شماره استخدامی 78469 با بیست و چهار سال سابقه خدمتی که از سال 1395 به واسطه حکم شماره 4777890/95/ب/57 در بخش کنترل زخم بیمارستان تا چندی پیش مشغول به کار بودهام و در حال حاضر به دلایلی که برای شما در ادامه این نامه مشخص خواهد شد، به حکم تحمل فشار مضاعف، در بخش اورژانس خدمت می کنم، گرچه گله ای ندارم. خدمت در هر جبهه ای برای من افتخار است. اما به دلیل قرار گرفتن در شرایط معذوریت حرفه ای پرستاریام، مطابق با سوگند نامه بقراط برخود لازم دانستم تا برخی از تخلفات، ناهنجاریهای سازمانی، بی عدالتیها و ظلم و حقکشی های متاسفانه، متاسفانه زیر شعار هر جا سخن از اعتماد است نام بیمارستان بتهوون میدرخشد، مریضهای خود را به ما بسپارید و سلامت شما اولویت ماست؛ درحال اتفاق افتادن است، به اطلاع جنابعالی وزیر محترم بهداشت و درمان و آموزش پزشکی برسانم.

گرچه حتما جنابعالی از وضعیت عدم اجرای فرآیند شغلی و دریافت تعهدهای غیر حرفهای و ظالمانه و فراتر از حدود و مقررات در برهه های مختلف زمانی از پرسنل مظلوم و بیدفاع توسط مدیریت بیمارستان مطلع هستید. اما شرایطی هم وجود دارد که اطمینان دارم حتی به گوشتان هم نخورده است، جناب آقای دکتر، من یک پرستارم، از زمانی که کنکور تجربی دادم و در بهترین دانشگاه شهر قبول و موفق به تحصیل شدم، عاشق پرستاری بودم، عاشق این بودم که بتوانم انسان نیازمند و بیماری را کمک کنم و بزرگترین هدیه خداوند یعنی سلامتی را با دستان خودم به مردم تقدیم کنم. با اعماق قلبم میدانم که شما هم میدانید این حسی که درون من است چیست. اما چه کنم دستم کوتاه است و گرفتار ظلم افرادی پیمان شکن و دروغزن و گناهکار هستم. اگر در این نامه این نسبت ها را میدهم بدانید که متوجه جنبه قانونی آن هستم و متوجهام که برایم دردسر درست خواهد شد، اما چه کنم که جان به لبم رسیده است. آقای دکتر، همکار مرا با بیکفایتی کشتهاند و لاپوشانی کردهاند. خواهشمندم حتما پرونده ایشان را بررسی کنید و خودتان به واقعیت ماجرا پی ببرید. جناب آقای دکتر، من شما را مرد شریفی میدانم و میدانم که وقتی قبول کردهاید که با وجود شرایط سخت تعهدات پزشکی و جراحی، در مقام مدیریتی خدمت کنید، مسلما انسان غیرتمند و دغدغهمندی هستید و منتظر کسانی که به شما چیزهایی که میخواهم بگویم را بگویند.

خلاصه موارد تخلف در مدیریت بیمارستان بتهوون به شرح زیر است:

یک، لاپوشانی خطای پزشکی منجر به مرگ یکی از همکاران پرسنل بیمارستان و عدم برخورد با خاطی و کتمان حقیقت و دروغ پراکنی. همکار فوت شده مرحوم فرزانه حاجی بیگی، فرد خاطی خانم مریم رضایی پرستار شیفت شب، در ادامه برای جلب رضایت ولی دم مرحوم این خانم شوهرشان را به روشهای شنیع تطمیع کردند و مدیریت بیمارستان هم در لاپوشانی و جلب رضایت ولی دم به ایشان کمک کردند.

دو، خالی کردم موجودی داروی بیماران خاص سهمیه بیمارستان و فروش در بازار آزاد؛ خودم شخصا یک مورد را به قیمت چهار میلیون تومان خریدم و شماره سریال را لیست کاغذی انبار داروخانه بررسی کردم، گرچه در لیست سیستمی داروخانه این سریال ها دستکاری شده اند که مشخص میکند، این جا دست مدیریت و فساد آنها مشغول به کار بوده است.

سه، انتصاب افراد کم سابقه بی تجربه و غیر متخصص در جایگاه های نامرتبط و عدم بکارگیری از سرمایه های انسانی متخصص بیمارستان.

چهار، اعلام شماره حساب شخصی برای دریافت هزینه داروی Remdesiver  و HomeCare در تابلو های اعلانات بخش کلینیک سرپایی کرونا به نام فرد. کسب و کار مدیریت بیمارستان و برخی افراد وابسته به ایشان در دوران کرونا سکه شده بود، به تازگی مدیریت بیمارستان با بی ام و سرخ آبی مدل امسال رفت و آمد می کنند، در صورتی که بسیاری از همکاران منتظر دریافت وام کمک هزینه هستند.

پنج، قوانین ظالمانه در اجرای استراحت و شیفت همکاران زحمت کش در دوران پیک های کرونا و اخراج های ناعادلانه پرسنل خدوم بیمارستان. در زمانی که از پرستاران به عنوان مدافعان سلامت یاد میکردند و در بیلبوردهای شهر عکس پرستاران را نصب میکردند مدیر بیمارستان مشغول به اخراج همکاران بودند .

شش، اعطای پست سوپروایزر آموزشی پرستاری به فرد دارای مدرک لیسانس تغذیه و مدیریت بخش تغذیه بیمارستان به کاخ دار بازنشسته!

چرا باید این گونه پست ها به طور نامتوازن توزیع گردد و کاخ دار بازنشسته چگونه می تواند رژیم اورمیک و رژیم هزار و چهارصد کالری و رژیم پر پروتئین به بیماران نیازمند رژیم غذایی بدهد و سلامت بیماران و پرسنل بیمارستان را به خطر بیندازد در جایی که مدیریت بیمارستان امکان به کارگیری همکار متخصص حاضر در بیمارستان را دارد .

هفت، تغییر در قانون  اعتباربخشی بخشنامه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و توبیخ بواسطه اجرای این بخشنامه توسط خودم از طرف مدیر وقت پرستاری بیمارستان خانم دکتر علاف زاده و آقای بقراط پرست مدیر فعلی بیمارستان.

هشت، به کارگیری پرستار بازنشسته و اعلام پرستار نمونه کشوری از پرسنل بازنشسته بر خلاف دستورالعمل صریح و قانون.

نه، تخلف و تقلب در قسمت مراقبت در خانه HomeCare با دریافت امضای فرم های اشتغال جعلی در شرکت بهار سلامتی و اعطای سی ساعت اضافه کار غیر قانونی به این افراد، با چه هدفی؟

ده، عدم ارسال نامه مربوط به تسهیلات استفاده از کلاس زبان به کارکنان در فاصله سال نود هفت تا هزار و چهارصد و سوءاستفاده از این تسهیلات در جهت منافع شخصی و بچههای فامیل هایشان.

یازده، توهین و تهدید های حضوری در محل بیمارستان در حضور دیگر همکاران توسط مدیر بیمارستان آقای بقراطپرست

دوازده، تهدید توسط بازرس مقیم در بیمارستان آقای پاچه مال نژاد با موضوع عدم نامه نگاری برای جناب عالی.

سیزده ، قصور در پرداخت حقوق و اجرای احکام مربوط به ارتقای شغلی و پرداخت های کلیه پرسنل مشمول.

همچنین موارد دیگر و توضیحات مفصل تری به همراه مستندات و پیام های شبکه اجتماعی قابل اراِیه است که در صورت نیاز آماده ارایه حضوری آنها هستم.

انشالله به پشتوانه خدا و یاری شما، این موارد در این مجموعه اصلاح شود.

بی تردید بزرگترین قحطی این عصر قحطی عشق است، مردم به رغم کلیه امکانات رفاهی امروزی شاد نیستند، نیاز حقیقی و مبرم ما نیاز به عشق حقیقی و عشق عاری از خودخواهی است، عشقی که به صورت یاری و ایثار متجلی می شود.

با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 دیدگاه برای “نامه شکایت به وزیر

  1. بسیار عالی جناب شادکام
    سپاس از لطف و پیگیری و نامه نگاری و کلام زیبایتان🙏🌱

  2. آقای شادکام تو کدوم بخش این سیستم گند بالا نیومده.
    ولی ازتون تشکر میکنیم که دارین اعتراض می کنید با اینکه می دونید چه عواقبی داره.